Odtwarzacz

There seems to be an error with the player !

Korzystanie z tego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Można zablokować zapisywanie plików cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Cookies to pliki tekstowe, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika podczas korzystania z serwisu, używane przez serwer do rozpoznania urządzenia użytkownika, lub użytkownika.
Start Informacje bieżące SPRAWOZDANIE ZA 2017 ROK
SPRAWOZDANIE ZA 2017 ROK PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 30 Maj 2018 08:12

SPRAWOZDANIE

z działalności Przemyskiego Klubu Sportu i Rekreacji Niewidomych
i Słabowidzących „Podkarpacie”  za rok 2017

 

Przemyski Klub Sportu i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących „Podkarpacie” według stanu na 31.12.2017 r. zrzesza 205 członków. W stosunku do 31.12.2016 r. liczba zwiększyła  się o 3 członków. Poza członkami, pracę sekcji Klubowych wspiera 15 wolontariuszy pełniąc funkcję przewodników lub pomagając w trakcie szkoleń lub zawodów.

Do realizacji działalności statutowej Klub zatrudniał pracowników na umowę o pracę w wymiarze 5,75 etatu i okresowo na umowę zlecenie 33 instruktorów, oraz doraźnie innych pracowników. Praca ich koncentrowała się głównie na szkoleniach indywidualnych
i grupowych w Ośrodku Rehabilitacji Społecznej, organizacji klubowych imprez sportowych oraz udziału w turniejach, zawodach lokalnych, wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych.

Klub swoją działalność prowadzi w Ośrodku Rehabilitacji Społecznej w Przemyślu przy ulicy Mickiewicza 20. Koszty działalności dofinansowane są z środków PFRON do 31 marca 2017r. w ramach zadania „Drogowskaz 3” a od 1 kwietnia 2017r. jako treningi sportowe w ramach „Drogowskazu 4”. Ponadto wynajmuje obiekty sportowe do prowadzenia zajęć w Rzeszowie, Krośnie, Rymanowie, Brzesku, Ptaszkowej i Jaśle.

Działalność Klubu w okresie sprawozdawczym to rehabilitacja społeczna poprzez sport, kulturę i edukację.

W roku 2017 Zarząd Klubu pracował w niżej podanym składzie:

Stanisław Sęk – prezes,

Stanisław Mazur – z-ca prezesa,

Jerzy Andrejko – skarbnik,

Zbigniew Sebzda – sekretarz,

Krzysztof Paszyna – członek,

Franciszek Mazur – członek,

Krystyna Myśliwiec – członek,

Jolanta Krok Sabaj – członek,

Ewa Lekowska – członek.

 

Komisja Rewizyjna w składzie:

Piotr Dynda – przewodniczący,

Halina Budziak – z-ca przewodniczącego,

Jerzy Saczyński – członek.

 

Zarząd Klubu w ciągu roku sprawozdawczym odbył 4 posiedzenia, na których podjął  29 Uchwał związanych z statutową działalnością Klubu.   

W ramach działalności sportowej Klub prowadził stałe zajęcia: przez okres całego roku w szachach, warcabach stupolowych, grach umysłowych, showdownie, wioślarstwie halowym na ergometrze, kręglach klasycznych i bowlingu, strzelectwie z broni laserowej
i pneumatycznej
, pływaniu, biathlonie letnim i zimowym oraz okresowo w  narciarstwie zjazdowym .

      Klub zorganizował samodzielnie 7  imprez sportowych,  w tym 5 Turnieji o „Puchar Podkarpacia, VIII Wojewódzką Spartakiadę Niewidomych o „Puchar Podkarpacia oraz  XII Wojewódzką Imprezę Sportowo-Integracyjną podsumowującą wyniki sportowe roku 2017. Natomiast  przy współpracy  z Związkiem Kultury Fizycznej ”OLIMP” - Ogólnopolskie Zawody w biathlonie letnim i strzelectwie.

      Zawodnicy Przemyskiego Klubu w ramach sprawdzenia indywidualnych wyników przeprowadzanych szkoleń sportowych wzięli udział w wielu imprezach krajowych i międzynarodowych. Były to zawody i turnieje organizowane przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących „Cross”, Związek Kultury Fizycznej „Olimp”, Kluby zrzeszone w tych Stowarzyszeniach oraz Polski Związek Warcabowy, Polski Związek Kręglarski i inne zagraniczne organizacje sportowe. 

Podsumowując tą część działalności należy podkreślić,  że zaangażowanie w szkolenia i treningi zawodników i praca instruktorów dała liczące się rezultaty sportowe. Poniżej wymieniamy zawodników, którzy uzyskali miejsca medalowe na Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Polski oraz  Pucharach Polski:

 

MEDALIŚCI PRZEMYSKIEGO KLUBU „PODKARPACIE” W 2017 ROKU

Nazwisko
i imię

Miejsce zam.

Nazwa turnieju

Miejscowość

Zajęte miejsce

Borowiec Teresa

Siedliska

VI Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet Stowarzyszenia CROSS w warcabach stupolowych

Suwałki

2 miejsce/ 12 pkt.

Chmura Stanisław

Przemyśl

Puchar Polski Niewidomych i Słabowidzących w bowlingu

Łódź

3 miejsce/ 681 pkt./B1

Ćwiek Ewa

Kulno

Drużynowe Mistrzostwa Polski Stowarzyszenia CROSS w showdown

Ustka

2 miejsce

Dynda Piotr

Przemyśl

Ogólnopolskie Zawody Stowarzyszenia CROSS w kajakarstwie płaskodennym

Iława

1 miejsce/ 3,26,99/ 500m/K2

Ogólnopolskie Zawody Stowarzyszenia CROSS w kajakarstwie płaskodennym

Iława

2 miejsce/ 7,01,80/1000m/K2

Garbowski Piotr

Klimkówka

Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w biathlonie

Zakopane, Kościelisko-Kiry

1 miejsce/ 16,41/ sprint - senior

Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w biathlonie

Zakopane, Kościelisko-Kiry

1 miejsce/ 39,26/ bieg indywidualny - senior

Gawaluch Mazur Maria

Głuchów

XVIII Drużynowe Mistrzostwa Polski CROSS w warcabach stupolowych

Poddąbie

3 miejsce/ 16 pkt./drużynowo

Gil Paweł

Przemyśl

Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w biathlonie

Zakopane, Kościelisko-Kiry

2 miejsce/ 24,11/ sprint - junior

Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w biathlonie

Zakopane, Kościelisko-Kiry

3 miejsce/ 51,50/ bieg indywidualny - junior

Mistrzostwa Polski w narciarstwie biegowym

Kościelisko

3 miejsce/ 22:02,2/ sprint - junior/ 5 km

Mistrzostwa Polski w narciarstwie biegowym

Kościelisko

3 miejsce/ 25:41,3/ bieg indywidualny - junior/ 6 km

Puchar Polski w biathlonie

Kościelisko

2 miejsce/ 00:37:40,3/ sprint - junior/ 4,5 km

Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w biathlonie

Zakopane, Kościelisko-Kiry

3 miejsce/ 00:43:51,1/ bieg indywidualny - junior

Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w biathlonie

Zakopane, Kościelisko-Kiry

3 miejsce/ 00:25:42,3/ sprint - junior

Jagieła Andrzej

Rzeszów

XVIII Drużynowe Mistrzostwa Polski CROSS w warcabach stupolowych

Poddąbie

3 miejsce/ 16 pkt./drużynowo

Jagieła Elżbieta

Rzeszów

XVIII Drużynowe Mistrzostwa Polski CROSS w warcabach stupolowych

Poddąbie

3 miejsce/ 16 pkt./drużynowo

Jankowska Magdalena

Tarnobrzeg

Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w biathlonie

Zakopane, Kościelisko-Kiry

1 miejsce/ 29,42/ sprint - seniorka

Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w biathlonie

Zakopane, Kościelisko-Kiry

1 miejsce/ 54,19/ bieg indywidualny - seniorka

Knaź Przemysław

Medyka

Drużynowe Mistrzostwa Polski Stowarzyszenia CROSS w showdown

Ustka

2 miejsce

Konieczny Bogdan

Jasło

Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w biathlonie

Zakopane, Kościelisko-Kiry

2 miejsce/ 23,43/ sprint - senior

Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w biathlonie

Zakopane, Kościelisko-Kiry

2 miejsce/ 50,33/ bieg indywidualny - senior

Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w trzech postawach w strzelectwie pneumatycznym

Bydgoszcz

3 miejsce/ 1236,8 pkt./ trzy postawy

Puchar Polski w biathlonie

Kościelisko

1 miejsce/ 36:21,9/ sprint - seniorzy/ 4,5 km

Drużynowe Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w strzelectwie pneumatycznym

Białystok

3 miejsce/ 1682,5 pkt./ postawa leżąc -drużynowo

Krok-Sabaj Jolanta

Rzeszów

XVIII Indywidualne Mistrzostwa Polski Niewidomych
i Słabowidzących w kręglarstwie klasycznym

Tomaszów Mazowiecki

3 miejsce / 1201 pkt. / B3 / brązowy medal

Maraj Józef

Bratkówka

Drużynowe Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w strzelectwie pneumatycznym

Białystok

3 miejsce/ 1682,5 pkt./ postawa leżąc - drużynowo

Matyka Barbara

Dębica

Puchar Polski w biathlonie

Kościelisko

2 miejsce/ 44:56,4/ sprint - kobiety OPEN/ 3 km

Drużynowe Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w strzelectwie pneumatycznym

Białystok

1 miejsce/ 1756,8 pkt./ postawa leżąc - drużynowo

Mazur Stanisław

Głuchów

XVIII Drużynowe Mistrzostwa Polski CROSS w warcabach stupolowych

Poddąbie

3 miejsce/ 16 pkt./drużynowo

Mądro Dariusz

Straszęcin

Ogólnopolskie Zawody Stowarzyszenia CROSS w kajakarstwie płaskodennym

Iława

1 miejsce/ 3,26,99/500m/K2

Ogólnopolskie Zawody Stowarzyszenia CROSS w kajakarstwie płaskodennym

Iława

2 miejsce/ 7,01,80/1000m/K2

Młot Monika

Przemyśl

Drużynowe Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w strzelectwie pneumatycznym

Białystok

1 miejsce/ 1756,8 pkt./ postawa leżąc - drużynowo

Moskal Barbara

Dębica

Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w trzech postawach w strzelectwie pneumatycznym

Bydgoszcz

2 miejsce/ 625,3 pkt./ trzy postawy

Drużynowe Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w strzelectwie pneumatycznym

Białystok

1 miejsce/ 1756,8 pkt./ postawa leżąc - drużynowo

Ochałek Jan

Bieździadka

Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w biathlonie

Zakopane, Kościelisko-Kiry

2 miejsce/ 00:58:20,0/ bieg indywidualny - senior

Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w biathlonie

Zakopane, Kościelisko-Kiry

3 miejsce/ 00:37:19,1/ sprint - senior

Paszyna Krzysztof

Wrocanka

Drużynowe Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w strzelectwie pneumatycznym

Białystok

3 miejsce/ 1682,5 pkt./ postawa leżąc - drużynowo

Poliniewicz Helena

Siedliska

VI Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet Stowarzyszenia CROSS w warcabach stupolowych

Suwałki

2 miejsce/ 12 pkt.

Sabaj Mieczysław

Rzeszów

XVIII Indywidualne Mistrzostwa Polski Niewidomych
i Słabowidzących w kręglarstwie klasycznym

Tomaszów Mazowiecki

3 miejsce / 1252 pkt. / B2 brązowy medal

Sitarz Zenon

Boguchwała

XVIII Drużynowe Mistrzostwa Polski CROSS w warcabach stupolowych

Poddąbie

3 miejsce/ 16 pkt./drużynowo

Skwirut Jerzy

Rymanów

Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w nordic walking

Bydgoszcz

1 miejsce/ 00:33:31,100/ 5 km/B2

Puchar Polski w nordic walking - III ETAP

Porażyn

1 miejsce/300 pkt./ MB-3

Mistrzostwa Polski w narciarstwie biegowym

Kościelisko

1 miejsce/ 27:42/ sprint - senior/ 5 km

Mistrzostwa Polski w narciarstwie biegowym

Kościelisko

1 miejsce/ 29:42/ bieg indywidualny - senior/ 6 km

Puchar Polski w biathlonie

Kościelisko

2 miejsce/ 38:32,0/ sprint - seniorzy/ 4,5 km

Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w biathlonie

Zakopane, Kościelisko-Kiry

3 miejsce/ 01:00:06,0/ bieg indywidualny - senior

Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w biathlonie

Zakopane, Kościelisko-Kiry

1 miejsce/ 00:30:53,4/ sprint - senior

Szela Dorota

Rzeszów

VI Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet Stowarzyszenia CROSS w warcabach stupolowych

Suwałki

2 miejsce/ 12 pkt.

Szydło Grzegorz

Przemyśl

Drużynowe Mistrzostwa Polski Stowarzyszenia CROSS w showdown

Ustka

2 miejsce

Żygłowicz Zbigniew

Bieździedza

Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w biathlonie

Zakopane, Kościelisko-Kiry

3 miejsce/ 26,30/ sprint - senior

 

Zawodnicy Przemyskiego Klubu „Podkarpacie” reprezentowali także nasz kraj na arenach międzynarodowych:

UDZIAŁ ZAWODNIKÓW PRZEMYSKIEGO KLUBU „PODKARPACIE” W TURNIEJACH MIĘDZYNARODOWYCH W 2017 ROKU

Lp.

Nazwisko i imię

Nazwa turnieju

Miejscowość

Zajęte miejsce

1.

Garbowski Piotr

Puchar Świata w biathlonie

Western Center - Ukraina

14 miejsce/ 55:09,2 / bieg indywidualny/ B3

Puchar Świata w biathlonie

Western Center - Ukraina

12 miejsce/ 28:16,3 / sprint/ B3

Puchar Świata w biathlonie

Western Center - Ukraina

10 miejsce/ 47:43,0 / bieg średni/ B3

Puchar Świata w Narciarstwie biegowym

Western Center - Ukraina

14 miejsce/ 3:53,38/ Sprint/ 18 pkt. / B3

Mistrzostwa Świata w biathlonie

Finsterau - Niemcy

11 miejsce/ 42:11,2 / bieg średni/ B3

Mistrzostwa Świata w biathlonie

Finsterau - Niemcy

9 miejsce/ 53:24,5 / bieg indywidualny / B3

Mistrzostwa Świata w Narciarstwie biegowym

Finsterau - Niemcy

14 miejsce/ 3:12,51/ Sprint/ 18 pkt./ B3

Puchar Świata w biathlonie

Pyeongchang - Korea

12 miejsce/ 29:03,6 / sprint / B3

Puchar Świata w biathlonie

Pyeongchang - Korea

9 miejsce/ 1:06:37,2 / bieg indywidualny / B3

Puchar Świata w Narciarstwie biegowym

Pyeongchang - Korea

11 miejsce/ 5:06,05/ Sprint/ 24 pkt. / B3

Puchar Świata w Biathlonie

Canmore - Kanada

11 miejsce/ 21:05,07/ 7,5 km - Sprint/ B3

Puchar Świata w Biathlonie

Canmore - Kanada

5 miejsce/ 45:05,7/ 12,5 km  - bieg średni / B3

Puchar Świata w Biathlonie

Canmore - Kanada

7 miejsce/ 51:50,6/ 15 km - bieg indywidualny/ B3

Puchar Świata w Narciarstwie biegowym

Canmore - Kanada

10 miejsce/ 3:01,51/ Sprint/ 26 pkt. /B3

Puchar Świata w Narciarstwie biegowym

Oberried - Niemcy

14 miejsce/ 2:42,71/ Sprint/ 18 pkt./ B3

Puchar Świata w Narciarstwie biegowym

Oberried - Niemcy

16 miejsce/ 33:35,4/ Bieg średni/ 15 pkt./ B3

Puchar Świata w Biathlonie

Oberried - Niemcy

18 miejsce/ 24:40,5/ 7,5 km - Sprint/ B3

Puchar Świata w Biathlonie

Oberried - Niemcy

15 miejsce/ 37:42,7/ 12,5 km - bieg średni/ 16 pkt./ B3

Puchar Świata w Biathlonie

Oberried - Niemcy

13 miejsce/ 57:40,9/ 15 km - bieg indywidualny/ B3

Puchar Świata w Biathlonie

Vuokatti - Finlandia

8 miejsce/ 24:04,1/ 7,5 km - sprint/ 32 pkt./ B3

Puchar Świata w Biathlonie

Vuokatti - Finlandia

6 miejsce/ 53:27,2/ 15 km - bieg indywidualny/ 40 pkt./ B3

Puchar Świata w Narciarstwie biegowym

Vuokatti - Finlandia

8 miejsce/ 27:37,0/ 10 km - bieg średni/ 32 pkt./ B3

Puchar Świata w Narciarstwie biegowym

Vuokatti - Finlandia

6 miejsce/ 2:48,49/ sprint/ 40 pkt./ B3

IGRZYSKA PARAOLIMPIJSKIE 2018 - biathlon

Korea - PyeongChang

16 miejsce/ 26:32,2/ 7,5 km  - sprint / B3

IGRZYSKA PARAOLIMPIJSKIE 2018 - biathlon

Korea - PyeongChang

12 miejsce/ 53:11,7/ 12,5 km - bieg średni/ B3

IGRZYSKA PARAOLIMPIJSKIE 2018 - biathlon

Korea - PyeongChang

nie ukończył / 12:45,3/ 15 km - bieg indywidualny/ B3

IGRZYSKA PARAOLIMPIJSKIE 2018 - narciarstwo biegowe

Korea - PyeongChang

10 miejsce/ 3:59,34/ 1,5 km - sprint/ B3

IGRZYSKA PARAOLIMPIJSKIE 2018 - narciarstwo biegowe

Korea - PyeongChang

9 miejsce/ 27:16,5/ 10 km - bieg średni/ B3

IGRZYSKA PARAOLIMPIJSKIE 2018 - narciarstwo biegowe

Korea - PyeongChang

9 miejsce/ 53:46,4/ 20 km - bieg indywidualny/ B3

IGRZYSKA PARAOLIMPIJSKIE 2018 - narciarstwo biegowe

Korea - PyeongChang

9 miejsce/ 26:08,4/ 4x2,5 km - sztafeta

2.

Kozubek Marta

Międzynarodowy Turniej w strzelectwie pneumatycznym

Ukraina

4 miejsce/ 305 pkt.

3.

Maraj Józef

Międzynarodowy Turniej w strzelectwie pneumatycznym

Ukraina

1 miejsce/ 355 pkt.

4.

Moskal Barbara

Międzynarodowy Turniej w strzelectwie pneumatycznym

Ukraina

1 miejsce/ 333 pkt.

5.

Myśliwiec Krystyna

Międzynarodowy Turniej w strzelectwie pneumatycznym

Ukraina

2 miejsce/ 331 pkt.

6.

Paszyna Krzysztof

Międzynarodowy Turniej w strzelectwie pneumatycznym

Ukraina

2 miejsce/ 343 pkt.

 

 

Za wyniki uzyskane w 2017 roku, powołanie do kadry Polski otrzymali:

Ø  Strzelectwo pneumatyczne: Moskal Barbara.

Ø  Showdown: Knaź Przemysław.

Ø  Biathlon: Garbowski Piotr, Skwirut Jerzy, Gil Paweł, Konieczny Bogdan

Ø  Warcaby stupolowe: Jagieła Andrzej,

Ø  Nordic walking: Skwirut Jerzy.

Ø  Bowling: Chmura Stanisław, Dynda Piotr, Szkudlarek Mariusz.

Ø  Kręgle klasyczne: Krok Sabaj Jolanta, Sołek Barbara, Sabaj Mieczysław.

Ponadto wielu zawodników naszego Klubu zajmowało czołowe lokaty na turniejach międzynarodowych, ogólnopolskich i regionalnych. Wszystkim zawodnikom gratulujemy sukcesów osiągniętych w 2017 roku.

Klub w okresie sprawozdawczym poza zajęciami szkoleniowymi i organizacją zawodów sportowych zorganizował  w Bystrym k. Baligrodu obóz dla dorosłych „Równi w społeczeństwie 2” oraz w Cisnej projekt „Łączy nas twórczość”.  Projekty dofinansowane zostały ze środków Zarządu Województwa Podkarpackiego za pośrednictwem Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie. Ponadto dzięki dofinansowaniu FIO zorganizowany został obóz sportowy dla dzieci w ramach projektu „Razem możemy więcej” w Ustroniu Morskim.

W 2017 roku zorganizowany został przez Klub cykl 5 ogólnopolskich turniejów
o „Puchar Podkarpacia” w następujących dyscyplinach: szachy, warcaby stupolowe, strzelectwo laserowe, bowling i showdown. Turnieje odbyły się w ramach projektu „Sport szansą na rozwój 5” dofinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W projekcie wzięło udział 200 uczestników z całej Polski.

Do 31 marca 2017 r.  Klub prowadził w każdy czwartek tygodnia zajęcia kulturalne
z instruktorem. Zorganizowane zostały także Warsztaty Kulturalne w ramach projektu ”Łączy nasz twórczość" dofinansowanego z ROPS w Rzeszowie były to zajęcia z rękodzieła artystycznego oraz warsztaty wokalno-muzyczne i teatralne, przygotowujące do występu w Przemyślu z okazji Dnia Niewidomego. Uczestnicy tych zajęć wystąpili z swoim programem artystycznym w Centrum Kulturalnym w Przemyślu, gdzie również były wystawiane  prace rękodzieła artystycznego.

Poeci należący do klubu byli zapraszani do szkół, bibliotek i innych miejsc kultury, by prezentować swoją twórczość, a także wzięli  udział w Dorocznym Spotkaniu Poetów organizowanym przez Centrum Kulturalne w Przemyślu, które zaowocowało wydaniem tomiku poezji zawierającym również wiersze naszych uczestników zajęć.

Prace twórców rękodzieła artystycznego wystawiane były na okolicznościowych wystawach zorganizowanych w klubie oraz na Rynku Przemyskim w ramach obchodów Dni Patrona Miasta Przemyśla Świętego Wincentego i V Przemyskiego Pikniku Organizacji Pozarządowych, a także w Piwnicach Centrum Kulturalnego. Klub przez cały rok prezentował także twórczość artystów na stronie internetowej oraz wypożyczał książki nagrane w formatach: czytak, daisy i mp3.

W ramach działalności kulturalnej organizowane były konkursy ze znajomości literatury polskiej oraz konkurs czytania pisma brajla, wycieczki do ciekawych miejsc, wieczory muzyczne, piosenki biesiadnej, wieczory kolęd, wyjścia do teatru i na często organizowane spotkania z poetami,  pisarzami, czy ludźmi kultury  reprezentującymi inne  jej dziedziny. Artyści należący do klubu w brali udział także w konkursach literackich, malarskich, przeglądach twórczości artystycznej o zasięgu lokalnym oraz ogólnopolskim, a także w wystawach rękodzieła artystycznego, otrzymując wyróżnienia i nagrody.

W miesiącach od stycznia do marca 2017r. prowadzone były szkolenia w obsłudze komputera z oprogramowaniem specjalistycznym dla niewidomych i słabowidzących.  Zajęcia te, prowadzone były w Przemyślu. Podkreślić należy że w roku 2017 Klub prowadził przez cały rok zajęcia z rehabilitacji społecznej. Między innymi organizowane były konsultacje grupowe i indywidualne, pogadanki, wykłady i spotkania integracyjne mające na celu zwiększenie aktywności społecznej,  sportowej i kulturalnej osób niewidomych z terenu Podkarpacia.   

Wykorzystując posiadaną stronę internetową www.podkarpacie-przemysl.org.pl przekazywaliśmy na bieżąco komunikaty informacyjne oraz osiągnięcia Podkarpackich zawodników. 

Współpraca ze Stowarzyszeniem „Cross” i ZKF „Olimp” w Warszawie  umożliwiła osobom niewidomym z Podkarpacia podjęcie wielu szkoleń, między innymi takich jak podnoszących aktywność zawodową. Dzieci, młodzież oraz dorośli wzięli udział
w sportowych obozach zimowych i letnich.

Klub w roku 2017 realizował zadania dofinansowane z środków PFRON, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, Gminy Miejskiej Przemyśl, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie.  Przekazane darowizny w ramach jednego procentu oraz bezpośrednio wpłacanych na konto Klubu wykorzystaliśmy na działalność statutową, między innymi na wkład własny w realizowanych zadaniach oraz przeprowadzanych imprezach sportowych. Pomogły one również na doposażenia lokalu do prowadzenia zajęć w Ośrodku Rehabilitacji Społecznej w Przemyślu oraz przeprowadzenie remontu lokalu w Przemyślu przy ulicy Mickiewicza 24.

Klub ściśle współpracuje z Polskim Związkiem Niewidomych Zarządem Okręgu
w Rzeszowie, Kołami Powiatowymi i Grodzkimi w: Przemyślu, Rzeszowie, Jaśle, Krośnie, Stalowej Woli, Mielcu i Tarnobrzegu oraz innymi Kołami na Podkarpaciu.

Na zakończenie gorąco dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą społecznie użyteczną działalność, za pomoc finansową włożoną pracę, oraz osiągnięte bardzo dobre wyniki sportowe i rehabilitacyjne w roku 2017. Szczególne podziękowania należą się zawodnikom, instruktorom, pracownikom etatowym, działaczom społecznym wolontariuszom, darczyńcom jednego procentu, sponsorom, pracownikom i kierownictwu  Stowarzyszenia „Cross”, ZKF „OLIMP” Oddziału Podkarpackiego PFRON, Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Wojewódzkiego, Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej
i Kuratorium w Rzeszowie, Starostwa Powiatowego w Jarosławiu, Przemyślu, Krośnie,  Gminy Miejskiej Przemyślu i Krośnie,  Wydziału Sportu Urzędu  Miejskiego w Przemyślu
i Krośnie,  Miejskiego Ośrodka Pomocy w Przemyślu i Krośnie, Gminy Rymanów
.

 

 

Zmieniony: Środa, 30 Maj 2018 08:37
 

Aktualnie

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

Statystyki

Użytkowników : 12
Pozycje : 746
Zasoby : 8
Odsłon : 1598999

Autor strony i administrator: Adam Paluch www.adasko.ovh.org. Administrator: Piotr Sęk